Türk Hava Yolları ile Hava-İş anlaştı

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi için anlaşmaya vardı.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Uzun süredir devam eden TİS görüşmeleri gergin bekleyişin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle sonuçlandı.Tarafların anlaşmaya vardığı ve imzaların atıldığı öğrenildi.

Ali Kemal Tatlıbal’ın açıklaması:

“Kıymetli üyelerimiz, değerli emekçi kardeşlerim,

Üç ay boyunca mücadele ettiğimiz TİS sürecimiz, “Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftarı”nda, Muhterem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin himayelerinde, Türk-İş Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY Bey, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat IŞIKHAN Bey’in eşliğinde, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BOLAT Bey ile biraraya gelinmiş ve temel konularda mutabakata varılmıştır.

Yapılan görüşmede Sayın Cumhurbaşkanımızın tensip ve destekleriyle, tüm gayretimiz ile üzerinde durduğumuz BAZ MAAŞLARA NET %64 oranında zam yapılmasına karar verilmiştir.

Ayrıca sürekli önemini vurguladığımız “Sosyal Yardımlar, Tazminatlar, Bayram İkramiyesi gibi tüm ek kazanımlarımız konularında da bugün vardığımız mutabakatın detayları, Sendikamız Hava-İş ve THY tarafından ortak açıklama ile yarın sizlerle paylaşılacaktır.

Türk-İş Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY Bey’e, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat IŞIKHAN Bey’e verdikleri desteklerden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

Haklı mücadelemiz de bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Muhterem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi’ye hürmet ve saygılarımızı sunuyor, Rabbimden kendilerine sıhhat, afiyet, âlî muvaffakiyet niyaz ediyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x